Exact. Nu îți spunem noi ce să citești, îți alegi singur. Prietenii noștri de la Cărturești pun la bătaie un pachet de cărți în valoare de 150 lei. E ca și cum ai merge în librărie cu 150 lei și ți-ai lua ce vrei.

Cum le câștigi? Intră în librăria online Cărturești, alege-ți de acolo ce cărți preferi și ai grijă ca, împreună, să nu depășească 150 lei și să fie în stoc. Pune un comentariu la acest articol cu toate linkurile la cărțile respective și cu titlurile lor. (De exemplu: Detectivii sălbatici de Roberto Bolano – http://librarie.carturesti.ro/detectivii-salbatici-356063) De asemenea, evitați cărțile la reducere, e posibil ca reducerile să nu mai fie valabile în noiembrie, când se termină concursul.

Pentru a participa la concurs, este obligatoriu să semnezi cu numele complet și să folosești o adresă de e-mail validă. Pe baza datelor introduse te vom contacta în cazul în care ai câștigat.

Pe 11 noiembrie, tragem la sorți. Unul dintre voi va câștiga exact pachetul cu cărțile pe care le-a ales.

Câștigătoare: Cristiana Olaru (link comentariu)

N.B.: În concurs au fost 2886 de comentarii în total. Totuși, unii dintre voi ați completat un comentariu inițial cu alte link-uri. Pentru a nu avea șansă dublă de câștig și a defavoriza astfel ceilalți participanți, am scos automat toate adresele de e-mail duplicat, rămânând 2699 de comentarii cu șansă de câștig.

Încă ceva. Prin participarea la concurs, vă exprimați acordul să primiți știri despre evenimentele și ofertele culturale ale Librăriei Cărturești și newsletterul Bookaholic.

Succes!

Nu uitați, dacă introduceți codul Bookaholic 0ADYT44K la orice comandă, veți beneficia de 15% reducere.

freelancer pe proiecte de comunicare online, a lucrat ca Head of Creative la Fourhooks și redactor Metropotam.ro; colaborări în presa culturală: Dilema Veche, Observator Cultural, Cultura; co-autor al romanului colectiv Rubik


2,887 comentarii
  1. Oana Tatar

    1. The Communist Manifesto with The Condition of the Working Class in England in 1844 and Socialism: Utopian and Scientific, Karl Marx & Friederich Engels
    http://librarie.carturesti.ro/the-communist-manifesto-with-the-condition-of-the-working-class-in-england-in-1844-and-socialism-utopian-and-scientific-295330

    2. Cartea Vinurilor. Schimba-ti felul in care gandesti despre vin! , Matthew Jukes
    http://librarie.carturesti.ro/cartea-vinurilor-schimba-ti-felul-in-care-gandesti-despre-vin-252037

    3. Intelectuali la cratita. Amintiri culinare si 50 de retete
    http://librarie.carturesti.ro/intelectuali-la-cratita-amintiri-culinare-si-50-de-retete-268137

    4. In aerul rarefiat, Jon Krakauer
    http://librarie.carturesti.ro/in-aerul-rarefiat-294796

    5. De ce este Romania altfel? Ed. adaugita, Lucian Boia
    http://librarie.carturesti.ro/de-ce-este-romania-altfel-ed-adaugita-354277

    6. Confessions of an English Opium-Eater, Thomas de Quincey
    http://librarie.carturesti.ro/confessions-of-an-english-opium-eater-359015

    Reply
  2. Adriana Claudia Grigore

    Jose Luis Peixoto – Cimitirul de piane – http://librarie.carturesti.ro/cimitirul-de-piane-242683
    Marcel Mathiot – Jurnalul unui batran amant – http://librarie.carturesti.ro/jurnalul-unui-batran-amant-236462
    Jose Saramago / Toate Numele – http://librarie.carturesti.ro/jose-saramago-toate-numele-9789736838705-345947
    Insuportabila usuratate a fiintei
    Milan Kundera – http://librarie.carturesti.ro/insuportabila-usuratate-a-fiintei-357122
    Singuratatea numerelor prime
    Paolo Giordano – http://librarie.carturesti.ro/singuratatea-numerelor-prime-236873

    Reply
  3. Grosu Ioana Loredana

    1.Cea mai frumoasa carte din lume si alte povestiri de Eric-Emmanuel Schmitt-http://librarie.carturesti.ro/cea-mai-frumoasa-carte-din-lume-si-alte-povestiri-252036
    2.N-am mai visat demult ca zbor de Taichi Yamada-http://librarie.carturesti.ro/n-am-mai-visat-de-mult-ca-zbor-280797
    3.Brida de Paulo Coelho-http://librarie.carturesti.ro/brida-ed-2013-365887
    4.Memoriile unei gheise de Arthur Golden-http://librarie.carturesti.ro/memoriile-unei-gheise-reeditare-277145
    5.Brocart de toamna de Teru Miyamoto-http://librarie.carturesti.ro/brocart-de-toamna-265844

    Reply
  4. Buruiana Mihaela

    De ce este România altfel, Lucian Boia – http://librarie.carturesti.ro/de-ce-este-romania-altfel-ed-adaugita-354277 (24)
    Rosu pentru pietoni, Ciprian Macesaru – http://librarie.carturesti.ro/rosu-pentru-pietoni-293085 (22)
    Superhero, Ciprian Macesaru – http://librarie.carturesti.ro/superhero-264531 (20)
    În mers de rac, Gunter Grass – http://librarie.carturesti.ro/in-mers-de-rac-top-10-367079 (15)
    Inferno, Dan Brown – http://librarie.carturesti.ro/inferno-356890 (55 sau 69)

    Reply
  5. Iacoban Daniela

    1.Cealalta Fata a Lunii – Claude Levi-Strauss, ed Polirom

    2. Cum sa redactam o lucrare de licenta, o teza de doctorat, un articol stiintific in domeniul stiintelor socioumane
    Septimiu Chelcea

    3. Ender’s Game – film tie-in cover, Orson Scott Card, ed. Orbit

    4.A Room of Ones Own Virginia Woolf, Penguin Books, 2012

    Reply
  6. Alexandra Cobori

    1. Forta brandului, William J. McEwen – http://librarie.carturesti.ro/forta-brandului-239450

    2. How Football Explains The World, Franklin Foer – http://librarie.carturesti.ro/how-football-explains-the-world-44304

    3. Supa de pui pentru suflet – Povestiri despre credinta, Jack Canfield, Mark Victor Hansen –
    http://librarie.carturesti.ro/supa-de-pui-pentru-suflet-povestiri-despre-credinta-368570

    4. Caile persuasiunii. Modul de influentare a comportamentelor prin mass media si publicitate, Jean-Noel Kapferer – http://librarie.carturesti.ro/caile-persuasiunii-modul-de-influentare-a-comportamentelor-prin-mass-media-si-publicitate-316053

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *